Luka Modric është zgjedhur mesfushori më i mirë i vitit në Ligën e Kampionëve për sezonin 2016/17

UEFA ka përzgjedhur mesfushorin e Real Madridit, Luka Modric si mesfushorin më të mirë të vitit në Ligën e Kampionëve.

Modric për të fituar këtë çmim ka mposhtur dy bashkëlojtarët e tij Casemiro dhe Toni Kroos.