Sergio Ramos është zgjedhur mbrojtësi më i mirë i vitit në Ligën e Kampionëve për sezonin 2016/17

UEFA ka përzgjedhur mbrojtësin e Real Madridit, Sergio Ramos si mbrojtësin më të mirë të vitit në Ligën e Kampionëve.

Ramos për të fituar këtë çmim ka mposhtur Marcelon dhe Leonardo Bonuccin.