Edhe zyrtarisht Serge Aurier është lojtar i Tottenham.

Tottenhami ka bërë të ditur se ka kompletuar transferimin e Serge Aurier nga Paris Saint Germain.

“Është një mundësi shumë e mirë për mua në një klub kaq të madh siç është Tottenhami dhe dua të tregoj vetën”, u shpreh Aurier.