Chelsea edhe zyrtarisht ka njoftuar se ka huazuar në Birmingham City talentin Jeremie Boga

Celsea ia ka vazhduar kontratën talentit Jeremie Boga edhe për tre sezone të tjera, për ta huazuar më pas në Birmingham City.

Lajmi është njoftuar nga të dy skuadrat.

“Jeremie Boga sot ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me Chelsea dhe do t’i bashkohet Birmingham Cityt në huazim për pjesën tjetër të sezonit 2017/18”, thuhet në njoftimin e kampionëve të Anglisë