Një vatër zjarri është shënuar mbrëmjen e sotme në Malin e Taraboshit në Shkodër.

Në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikësit dhe forca të ushtrisë.

Nga zjarri rrezikohen disa banesa.