Një zjarr i madh ka shpërthyer në malin mbi fshatin Kondovë.

Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi të fryjë era.

Zjarri është aktiv ende edhe pse tashmë janë ulur temperaturat ndërsa ka vranësira dhe mundësi për reshje shiu.

https://www.facebook.com/TetovaaSot/videos/1689048164461974/