Një zjarr ka goditur një tjetër kullë të lartë në Dubai , pak ditë pasi një zjarr goditi një nga kullat më të larta të banimit në botë, në po të njëjtën lagje.

Dëshmitarët thanë se zjarrfikësit po luftonin me flakët brenda Kullës së Tigrit.

Shtëllunga të madha tymi u përhapën në qiellin e Dubait.

Policia  ka a evakuar ndërtesën dhe zonen perreth.

Autoritetet thanë se zjarri filloi në një ballkon.