Është shumë me rëndësi që në këtë përbërës assesi nuk shtohet kripë apo çkado qoftë tjetër e shtesave.

Portali MyHealthyFoodTips zbulon recetën për racionin, i cili hahet vetëm tri ditë, obligativisht njëri pas tjetrit, por i cili bën mrekulli të vërtetë për stomakun tuaj, edhe nga jashtë, edhe nga brenda, transmeton Telegrafi.

 Çelësi qëndron në atë që kjo bombë vitaminoze pastron yndyrat, shtresat dhe të gjitha pjesët e mbetjeve nga zorrët tuaja, andaj fryrja do të zhduket dukshëm, thartirat e stomakut do të punojnë më mirë, ndërkaq ju për tri ditë do ta keni shtatin shumë më të hollë!

Përbërësit:

-lakër,

– panxhar të kuq,

– karrotë,

– lëng limoni,

– vaj ulliri.

Përgatitja:Grini lakrën, panxharin dhe karrotën në përpjesëtim 3:1:1.Shtoni pak erëza sipas dëshirës suaj (majdanoz, selino) dhe përzieni perimet, kullojani ujin dhe qitni sallatës lëngun e një limoni.Në fund shtoni disa pika vaj ulliri dhe racioni juaj vitaminoz është gati.

Është shumë me rëndësi që në këtë përbërës assesi nuk shtohet kripë apo çkado qoftë tjetër e shtesave.Hani çdo mbrëmje së paku tri orë para gjumi, minimum tri ditë dhe që atëherë do të vëreni rezultatet e shkëlqyeshme.Nëse ju pëlqen, lirisht mund të vazhdoni ta konsumoni këtë sallatë edhe tri ditë të tjera, por pas shtatë ditëve tjera, bëni pushim