Zaimina është një nga këngëtaret më seksi shqiptare.

Para disa muajsh në media qarkulloi lajmi se ajo është pritje të ëmbël, por deri më tani ajo nuk ka publikaur asnjë foto për të konfirmuar lajmin. Ndërkohë edhe kjo heshtje e këngëtares ngre më shumë dyshime, pasi ajo ka qenë shumë aktive në rrjetet sociale para se të përhapej lajmi.

Prive.al ka publikuar dy foto ku ish-misi shfaqet në plazhet e jugut duke pushuar dhe e gjithë vëmendja është te barku i saj. Në foto nuk dallohet mjaft mirë, por sipas dëshmitarëve “live” ishte më se e qartë, edhe pse Zai herë pas herë mundohej ta fshihte.

Këngëtarja është në një lidhje dashurie me partnerin e saj Klodi pothuajse prej një dekade.