Super mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka është shpallur lojtari më i mirë i takimit sipas Whoscored. Xhaka zhvilloi një ndeshje fantastike, ku edhe asistoi në minutën e 82 tek goli i Kolasinac.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 1-1, kurse në penallti Arsenali fitoi me rezultatin 4-1. Morata dhe portieri, Courtua ishin dy lojtarët që humbën penalltitë tek Chelsea, ndërsa tek ‘topçinjtë’ të gjithë lojtarët që ekzektuan 11 metërshat u treguan të saktë.

Ja notat e lojtarëve: