WBA dhe Stoke kanë luajtur barazim 1:1 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të Premierligës.

Vendasit të parët kaluan në epërsi kur shënuan me anë të Rodriguez, në minutën e 61’.

Ishte Petr Crouch, që ia siguroi një pikë Stokes, duke barazuar në minutën e 77’.

Paraqitje të mirë në këtë ndeshje, pati edhe Xherdan Shaqiri, që ishte ndër futbollistët më të vlerësuar për shfaqjen e dhuruar në këtë ndeshje./Lajmi.net/