Futbollistët e skuadrës së Feenordit e kan ë fituar trofeun e parë sezonal në futboll holandez. Këta në ndeshjen finale pas ekzekutimit të penaltive e mundën skuadrën e Vitez. Në kohën e rregullt rezultati ishte I barabartë 1:1, ndërsa më pas pas penaltive Feenordi me 4:2 e fitoi këtë trofe. Në minutën e 55 të ndeshjes teknologjia e VAR, anuloi një gol të shënuar nga skuadra e Feenord dhe në vend se të ishte rezultati 2:0 teknologjia tha se goli ishte I pa rregullt. VAR e pati fjalen edhe një her[ tjetër, kur kishte ndërhyrje të palejuar dhe penalti në dobi të Vitese. Ky vendim i referëve tregua si i mirë dhe rezultati u barazua në 1:1. Megjithatë kampionët fituan trofeun e merituara të Superkupës së Holandës.