Lëvizja Vetëvendosje ka marrë vendim përfundimtar që në mbledhjen e caktuar për të mërkurën, ku pritet të diskutohet rreth seancës së radhës, raporton zeri.info.

Kështu ka bërë të ditur deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca pas takimit qe është mbajtur sot. Mbledhja e së mërkurës është kërkuar nga PAN dhe është aprovuar nga kryesuesi Adem Mikullovci. Ndërkohë, në mbledhjen e sotme nuk është arritur pajtim për mbajtjen e seancës.