Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllime familjes Rexhepi për vdekjen e ish kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi.

Veseli ka thënë se vdekja e Rexhepit është humbje e madhe për vendin tonë, transmeton Indeksonline.

Ai e ka cilësuar Rexhepin si një njeri të madh që i shërbeu çdo herë  Kosovës.

Postimit i plotë i Veselit në Facebook:

Tejet i pikëlluar nga lajmi për vdekjen e Bajram Rexhepit, ish Kryeministrit të Kosovës dhe ish Nënkryetarit të PDK-së. Një humbje e madhe për vendin. Kontributi i tij për Kosovën ishte i madh dhe populli i Kosovës do ta mbaj Bajramin si një nje punëtor dhe shumë të përgjeshëm. Si i tillë, Bajrami do të mbetet i paharrueshëm. Ngushëllime familjes, miqve dhe të gjithë atyre që kishin fatin ta njihnin. Falemnderit stafit mjekësor, vendas dhe të huaj, që treguan kujdes të veçantë gjatë kësaj kohe të rëndë për të.