Një lajm i keq vjen nga familja e Shkëlqim Brushulli, ish banorit të Big Brother 1.

Mësohet nga vajza e tij, Esmeralda, se Shkëlqimi ka ndërruar jetë. Sipas saj, ai vuante nga një sëmundje e rëndë.

Përmes një statusi në FB, ajo shkruan:

“Me keqardhjen dhe lendimin e humbjes te njeriut me te dashur. Ju njoftoj humbjen e te ndjerit Shkelqim Brushulli BABAIT tim”, shkruan ajo.

Brushulli ka qenë pjesmarrës në Big Brother Albania 1. Ai kishte studiuar në Akademinë e Rendit.