Për fat të mirë, ekzistojnë disa ushqime, edhe pse jo aq të shijshme sa ato të dëmshmet, që nuk ndikojnë në shtimin në peshë.

Mund të hani sasinë që doni, pa u menduar shumë për kaloritë.

 Më poshtë po sjellim listën e plotë!

1. Kokoshkat, nëse janë pa gjalpë dhe pa kripë, mund të hahen në sasi të palimituar.
2. Selinoja përmban 95% ujë prandaj nuk ndikon në shtimin në peshë.
3. 1 patëllxhan i pjekur ka vetëm 20 kalori kështu që mos u mendoni shumë!
4. Portokalli dhe qitro rekomandohet për rënien në peshë
5. Pjepri dhe shalqiri kanë pak sheqer dhe shumë ujë!
6. Algat e ndryshme, përveçse burim Jodi, nuk kanë fare kalori
7. Kungujt kanë 40 kalori për 1 racion dhe përmirësojnë funksionet tretëse
8. Kastraveci përmban shumë ujë
9. Panxhari mund të ndihmojë për të humbur në peshë dhe të forcoj muskujt, pavarësisht pranisë së lartë të sheqerit.
10. Vezët mund të hahen përditë! Mitet rreth tyre janë shpesh të pavërteta
11. Ananasi është një frut shumë i shijshëm që ndihmon në humbjen e peshës
12. Mollët dhe kumbullat kanë pak kalori. 1 mollë=50 kalori.
13. Sallata…epo, këtë e dinit!
14. Frutat e pyllit
15. Famlija e lakrës dhe lulekrës