Prej disa javësh Shqipëria është pushtuar nga zjarret, ndërkohë që edhe pse qytetarët kanë lajmëruar institucionet  askush nuk e ka vënë ujin në zjarr që të marrë mundimin përti shuar.

Janë banorët e Ulzës të cilët kanë denoncuar sot mungesën e vëmendjes së qeverisë për ti ardhur në ndihmë shqetësimit të tyre, pasi zona përreth prej 3 javësh është pushtuar nga zjarret dh po rrezikon banesat.

Mesazhi është bërë publik në Facebook, nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja postimi i plotë:

Ulza ne flake prej tre javesh!

Lexoni mesazhet dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital! sb

“Prsh zoti Berisha ! Jam nje banor I njesis admistrative ulez,ka rreth tre jav qe po digjen pyjet ne malin e Shkopeti dhe as nje nuk asht interesu per ket faktetsi qe po I ndodh ksaj zone…Jane djegur me qindra hektar ,saqe zjarri ka kaluar dhe ne zonen e kurbinit me respekt”

“Ckemi zoti berisha,Ja ne cfar dor dite ka ra shteti shqiptar ..me Mira hektar pisha po digjen ne njezin administrative ulez…qe asht dhe zon e mbrojtur!!!”

Image