Luis Suarez dhe Karim Benzema mungojnë në listën e 10 sulmuesve më të mirë për sezonin 2016/17.

UEFA ka publikuar listën prej 10 sulmuesve më të mirë sezonin e kaluar, transmeton Gazeta Express.

Cristiano, Messi, Mbappé, Mandzukic, janë disa në mesin e më të mirëve të përzgjedhur nga UEFA.

Derisa, befasitë janë Bale, Ibrahimovic, Benzema, Aguero, Aubameyang e Suarez, që nuk kanë zënë vend në mesin e më të mirëve,

Ja 10 sulmuesit më të mirë sipas UEFA-s: