Mes shumë tensioneve, Konayaspor e ka fituar Superkupën e Turqisë ndaj kampionëve të Besiktasit.

Tifozët e Besiktasit dhe Konyasporit, kanë shkaktuar një skandal të madh duke u përleshur pas përfundimit të sfidës.

Policia turke shoqëroi dhjetëra tifozë në komisariat të cilët akuzohet për nxitje dhune.

Për më shumë shiko videon: