Tërmeti që goditi ishullin e Ischias në Napoli, ka shkaktuar 1 viktimë, 25 të plagosur dhe 10 të zhdukur. Mediat raportojnë se tërmeti prej 3.6 ballësh, ka shkaktuar dëme të mëdha materiale.

Ndërkohë që autoritete kanë evakuuar banorët, ndërsa po kërkojnë për 10 personat e zhdukur, të cilët mu d të jenë poshtë gërmadhave të shtëpive.