Një hajdut e ka gjetur veten duke u tërhequr zvarrë me makinë, pasi vjedhja e automjetit nuk i shkoi ashtu siç kishte menduar.

Video dramatike, tregon burrin që tërhiqet zvarrë qindra metra nga shoferi i makinës në një rrugë në Kent të Uashingtonit (SHBA).

Hajduti përfundoi pa pantallona kur shoferi i mjetit pasi ndaloi njëhër makinën  i dha gaz përsëri dhe e tërhoqi zvarrë në rrugë.

Policia lokale arrestoi hajdutin i cili kishte precedent të mëparshëm penalë.