Henrik Mkhitaryan është vlerësuar si më i miri në ndeshjen Swansea – Manchester United.

Manchester Unitedit ka shënuar fitore me lehtësi ndaj Sëansea Cityt në xhirone  dytë në Premierligë, pasi e mposhti me rezultat të thellë 4:0, shkruan Gazeta Express.

Eric Bailly (45’), Romelu Lukakut (80’), Paul Pogbas (81’) dhe Anthony Martial (84’) shënuan për “Djajtë e Kuq”.

Pavarësisht se mesfushori, Henrik Mkhitaryan, nuk shënoi në këtë ndeshje, ai është vlerësuar si më i miri, duke marrë notën më të madhe 8.5.

Pas tij vijnë mesfushori, Paul Pogba me 8.0 dhe mbrojtësi, Eric Bailly me të njëjtën notë