Gonzalo Higuain është lënë jashtë nga trajneri i Argjentinës për ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës ndaj Uruguait dhe Venezuelës.

Lojtari që ka kushtuar 90 milion euro nuk është preferuar nga tekniku Sampaoli, teksa është thirrur sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero, që ishte lënë jashtë pavarësisht formës së mirë në fund të sezonit të kaluar.

Për këto dy ndeshje janë thirrur edhe Mauro Icardi i Interit si dhe Paulo Dybala i Juventusit.