Është hedhur shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve për sezoni e ri 2017/18

32 skuadra që do të garojnë këtë sezon në Ligën e Kampionëve, kanë mësuar disa prej kundërshtarëve që do t’i kenë në grup.

 Kampioni i dyfishtë Real Madrid do të jetë në Grupin H, ku do të luajë kundër Borussia Dortmund, Tottenham dhe APOEL.

Grup tjetër i jashtëzakonshme do të jetë edhe C, ku do të luajnë Chelsea, Atletico Madrid, Roma dhe Qarabag, ku luan mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Ansi Agolli.

Ndeshjet e para të fazës së grupeve do të zhvillohen më 12 dhe 13 shtator.