Roberto Soldado karrierën do ta vazhdojë në Turqi

Fenerbahçe ka arritur marrëveshje me Villarrealin për transferimin e sulmuesit spanjoll, Roberto Soldado.

Ky i fundit do t’i kushtoj kubit turk rreth 10 milionë euro. Sot gjatë ditës të dy klubet pritet ta bëjnë publike marrëveshjen, përcjell Express.

Soldado gjatë karrierës ka luajtur në Real Madrdi, Valencia, Getafe dhe Tottenham