Le të jemi të sinqertë, shumica prej nesh nuk duan qime mbi kurriz, këmbë apo zona të tjera të dukshme. Problemi është se shumica e metodave të heqjes së qimeve si depilimi me dyll, heqja e qimeve me lazer dhe elektroliza janë të dhimbshme.

Por ka një mënyrë natyrale, pa dhimbje për të hequr qimet e padëshiruara.

Ju jeni me fat! Ne kemi përgatitur për ju një recetë me 2 përbërës që do t’ju kursejë dhimbjet e depilimit. Edhe nëse mund të jeni skeptik, nuk keni asgjë për të humbur.
Përbërësit:1 lugë gjelle jod 2%1 filxhan vaj për bebe1 pikë vaji i pemës së cajit

Përgatitja:
Përzieni të gjithë përbërësit së bashku në një tas të vogël dhe aplikoje këtë përzierje në zonën që dëshironi të hiqni qimet. Lëreni të veprojë për 7-8 minuta dhe më pas hiqeni.Provoni të shtoni edhe 1 pikë nga vaji i lavandës për ta qetësuar lëkurën dhe për t’i dhënë një aromë të këndshme.