Pornostarja libaneze, e njohur si “Mia Khalifa” thotë se ISIS po e kërcënon me prerje koke, pasi i dërguan disa foto ekzekutimi. Mia thotë se grupi terrorist i ka dërguar foto të përgjakshme në rrjetet sociale. E kërcënuar nga ISIS, Khalifa në një intervistë të fundit për

“The Sports Junkies” thotë se nuk do t’u japë ekstremistëve të ISIS atë që ata kërkojnë: “Nuk mund të tregoj dobësi ndaj tyre. Kjo është ajo që po kërkojnë ata”.

Khalifa u zhvendos nga Libani në SHBA në moshën 10-vjeçare dhe tani jeton në Majemi. 21-vjeçarja është kritikuar shumë për filmat erotikë duke qenë se është myslimane.