Një vajzë 19-vjeçare ka rrëfyer për “The Sun” historinë e saj erotike me të vëllain e të dashurit të saj. Ajo ka thënë se ka bërë seks me vëllain e të dashurit për të qenë e dëshiruar, por tani ai po e shantazhon për ta braktisur të dashurin e saj, përcjell Bota sot.

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e saj të plotë:

E dua të dashurin tim, por kam filluar të bëj seks me vëllain e tij, sepse ai më bën të ndihem kaq e veçantë. Tani ai nuk më lë të ndalem.

Jam 19-vjeçe, ndërsa I dashuri im është 20-vjeçar, kurse vëllai i tij, 22. I dashuri im dhe unë jemi në lidhje që një vit, por kemi njohur njëri-tjetrin që nga shkolla.

Vëllai i tij donte të ishte me mua para se të nisja lidhje me të dashurin tim, por unë nuk pranova.

I dashuri im është i çmendur për futboll dhe shpenzon çdo moment të tij të duke luajtur ose duke folur për lojën. Fundjavët gjithmonë merret me një ndeshje, në shtëpi ose larg saj. Unë definitivisht ndjehem si e dyta në jetën e tij pasi primare e ka lojën e futbollit.

Ai ka momentet e tij dhe e di që ai më do, por ai nuk më tërheq me vëmendje ose nuk blen dhurata të papritura apo edhe lule. Romantika jonë nuk është askund.

Vëllai i tij erdhi një të shtunë pasdite disa muaj më parë duke e ditur se isha vetëm, pasi kishte menduar se kjo do të gëzonte.

Ne shikuam një film, kemi ngrënë kokoshka dhe kaluam këndshëm së bashku. Pastaj, i dashuri im më tha se po shkonte në një lokal me shokët e tij dhe se do të vinte vonë në shtëpi.

Unë nuk isha e lumtur, por vëlllai I tij vuri krahët përreth meje dhe më dha një puthje të ngrohtë. E putha edhe unë dhe kjo na shtyu të përfundonim duke bërë seks në divan.

Pas kësaj, ai filloi të më dërgonte mesazhe gjatë javës, ndërsa seks bënim të shtuneve pasdite.

Ai është gjithmonë kaq i ëmbël, pyet nëse unë jam në rregull dhe është i interesuar në jetën time, jo vetëm duke folur për jetën e tij. Unë jam duke u përdorur vëmendjen e tij dhe mënyrën se si ai më bën të ndjehem.

Por e gjitha përfundoi fundjavën e fundit, pasi vëllai I tij tha që ta braktis të dashurin tim dhe të jem me të. Refuzova, pasi familjet tona do të çmendeshin me mua.

Ai tha se do t’u thoshte të gjithëve për neve nëse unë nuk do të vazhdoj të jem me të dhe se ne duhet të jemi të vërtetë ndaj ndjenjave tona.

Kjo më larguar nga ai, por unë ndjehem shumë e frikësuar nga ajo që mund të bëjë ai, pasi unë nuk po e takoj më.

Përgjigjja e psikologes:

Ju duhet të ndalni veten duke luajtur lojëra, para se të shkaktoni edhe më shuëm lëndime dhe të merrni një emër të tmerrshëm për veten tuaj.

Ju duhet të bisedoni me të dashurin tuaj për këtë, pasi keni filluar seks secret me vëllain e tij.

Ndoshta një pjesë e tërheqjes së vëllait ndaj jush është që të mposhtë atë, por ju duhet ta ndalni atë.

Thoni se nuk ju pëlqen të jeni shantazhuar dhe se po i jepni  fund lidhjes suaj.

Dyshoj se do të dëshirojë zemërimin e familjes së tij, kështu që ai ndoshta do të vendosë ta mbajë sekretin tuaj sapo të kuptojë se nuk do t’ju bindë.

Pastaj vendosni nëse doni me të vërtetë të qëndroni me të dashurin tuaj.

Nëse është kështu, tregoni atij se ai ka nevojë për të bërë ndryshime, por për mua kjo tingëllon sikur asnjëri prej këtyre të rinjve nuk është i vërteti për ju