Transferimi rekord, Neymar, që u ble nga Barcelona për 222 milionë euro, ka shkëlqyer në ndeshjen debutuese me Paris Saint Germain.

Ai shënoi gol dhe dha asistin e golit të dytë në fitoren 3-0 të PSG-së ndaj Guingamp.