Futbollisti i Liverpool, Wijnaldum, ka turpëruar Granit Xhakën në “Anfield”, ku skuadra e Jurgen Klop fitoi 4-0 ndaj Arsenalit.

Granit Xhaka nuk ishte në ditën më të mirë në humbjen e thellë të “Topçinjve”, duke u kontestuar edhe nga tifozët. Ai u vlerësua si një ndër më të dobëtit në këtë ndeshje dhe e tregon edhe kjo video më poshtë ku Wijnaldum turpëron shqiptarin.