Është hedhur shorti për Carabao Cup (Kupa e Anglisë) në futboll. E veçanta është se Leicester City do të ndeshet me Liverpoolin, kurse skuadra e Xherdan Shaqirit do të luajë me Bristol Cityn. Në rrethin e tretë do të takohen: West Brom – Manchester City, Everton – Sunderland, Leicester – Liverpool, Manchester United – Burton, Brentford – Norwich, Wolves – Bristol Rovers, Burnley – Leeds, Arsenal-Doncaster, Bristol City-Stoke, Reading-Swansea, Aston Villa-Middlesbrough, Chelsea – Nottingham Forest, West Ham-Bolton, Crystal Palace-Huddersfield,  Tottenham-Barnsley ose Derby dhe Bournemouth –Brighton. Ndeshjet do të luhen nga 18 shtatori.