Është një nga modelet më mahnitëse që është pjesë e Victoria Secret.

Megjithatë ndonëse humbi një event  të një nate në pasarela, Shanina Shaik, nuk mungoi në takimin e zonjave të bukura për argëtim.

Bukuroshja e njohur e cila vetëm 26 vjet, u pa nw New York, bashkë me modelet e njohura Hannah Ferguson, Devon Windsor dhe Nadine Leopold.

Ajo çfarë ra në syrin e mediave rozë, është se Shanina kësaj here i la shumë pak imagjinatës, pasi e veshur në nje bluzë të zezë të shkurtër, ajo ishte shfaqur në rrugë pa sytjena.