Sex symboli latin feston sot ditëlindjen.

Aktori i freferuar i femrave William Levy ka festuar sot 37 vjetorin. Aktori kuban që vodhi zemrat e shumë femrave në mbarë botën është në kulmin e karierës profesionale.

Pasi u bë i njohur në rolet e tij në telenovelat meksikane Levy tashmë është pjesë e Hollywood.  Levy ka luajtur në dramën erotike ‘Addicted’.

Projekti i rradhës ishte filmi ‘The Single Moms Club’ dhe së fundmi është duke xhiruar filmin ‘The Veil’.

Ndër të tjera Levy është dhe imazhi i një kompanie parfumesh për meshkuj. Me sa duket ai nuk ka të ndalur me suksesin e tij.