Michael Seri është shumë pranë nënshkrimit me Liverpoolin

Skuadra e Liverpoolit është shumë pranë marrëveshjes me skuadrën angleze Nice për mesfushorin fantastik MIchael Seri.

Lojtari po kërkohej nga shumë skuadra, por në fund ka qenë Liverpool që ka plotësuar kërkesat e skuadrës franceze.

Seri kërkohej edhe nga Barcelona, por pas transferimit të Paulinhos, skuadra katalunase ka hequr dorë nga shërbimet e mesfushorit të Bregut të fildishtë.

Për Serin interesoheshin edhe skuadrat italiane, Roma dhe Inter.

Global