Në moshën 50 vjeçare ata duken 30 vite më të rinj dhe lëkura e tyre rrezaton shëndet dhe rini.

Edhe burrat e tyre përdorin përbërjen e veçantë dhe dinë shumë truqe për tu dukur gjithmonë të patëmetë, transmeton portali arbresh.info.

Bright Side admiron bukurinë dhe zgjuarsinë e burrave dhe grave koreane dhe është e kënaqur të ndajë sekretet e tyre me ju.

Rregulli 10-sekondësh

10-sekonds

Për ta bërë lëkurën të duket e pastër, shëndetshme dhe e freskët, aplikoni krem hidratues 10 sekonda pas dushit.

Masazh me peshqir të nxehtë 

peshqir

Futni një peshqir të butë në ujë të nxehtë, mbuloni fytyrën tuaj të pastër me të, dhe butësisht fshijeni përgjatë linjave duke bërë masazh. Pas 15 minutash, hiqni peshqirin. Aplikoni vaj ushqyes natyral në lëkurë.

Jamsu

jams8u

Një mënyrë origjinale për ta vendosur makijazhin dhe ta bëni lëkurën tuaj të duket e butë, përcjell arbresh.info. Filloni duke vënë në përbërjen tuaj dhe shtresën e  pudrës në fytyrën tuaj, pastaj futni fytyrën në një tas me ujë të ftohtë për 15-30 sekonda.

Shkumë rroje kundër akneve

shkume-rroje

Aplikoni shkumën në fytyrën tuaj të pastër, lehtësisht masazhoni atë me majat e gishtave tuaj. Mbajeni atë për 5-10 minuta, dhe pastaj lajeni. Kryeni procedurën një herë ose dy herë në javë./Arbresh.info