Patrik Schick sot edhe zyrtarisht do të bëhet futbollist i Romës

Roma dhe Sampdoria kanë arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit të talentuar, Patrik Schick.

Lajmin e ka konfirmuar presidenti i Sampdorias, ndërsa Roma do të paguajë 38 milionë euro.

Vet lojtari thotë se është i lumtur dhe se Roma është zgjedhja e duhur për të.

“Roma? Jam shumë i lumtur, është zgjedhja e duhur për mua”, tha Schick për gazetarët italianë.