Pensionistja  88-vjeçare është rrahur pa mëshirë në shtëpinë e vet në Aspen Gardens në Alberta, transmeton arbresh.info.

Ajo është sulmuar teksa po flinte në shtratin e saj nga disa të huaj.

sulmuesit kane kërkuar para dhe gjëra me vlerë.

Ngjarja ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit të sotëm dhe pala ka arritur të shpëtohet pasi kanë ardhur fqinjët.

Policia ka bërë të ditur se një 35-vjeçar është arrestuar në lidhje me rastin ndërkohë bëhet thirrje që për çdo informatë të lajmërohet policia