Kennan Jones, 44 vjeç, u sulmua në linjën e trenit të shpejtë në Dallas, pasi u kërkoi një grupi të të rinjve, burra e gra, që të ndalonin së tymosuri marihuanë, raporton LiveLeak.

Ata e rrahën dhe e hodhën jashtë nga dyert e trenit para se treni të nisej në Deep Ellum.

Pasi e nxorën jashtë e shqelmuan e e grushtuan me aq sa mundën dhe një grua krejt në fund e goditi atë me një ‘skateboard’, transmeton Gazeta Blic.

Jones, u trajtua nga mjekët për të çara të lëkurës në në fytyrë: