Wayne Rooney ka kaluar Evetonin në epërsi 0:1 ndaj Manchester Cityt në Etihad Stadium

Ky ishte goli i tij i 200 në Premierligë, me Evertonin dhe MAnchester Unitedin, duke u bërë kështu golashënuesi i dytë që e kap këtë shifër.

I pari vazhdon të jetë legjenda Alan Shearer me 260 gola.

Ky njëherit ishte edhe goli i 12 që Rooney ka shënuar kundër Manchester Cityt në karrierën e tij