Ronaldo beson se Neymar, Asensio, Mbappe e Hazard do të dominojnë pas tij dhe Messit.

Cristiano Ronaldo ka fituar një tjetër çmim të rëndësishëm individual, atë të lojtarit më të mirë në Evropë për vitin 2017, duke e mposhtur Messin dhe Buffonin.

Në nëntë vitet e fundit, Messi dhe Cristiano kanë rrëmbyer gjithë çmimet e mundshme individuale, përfshirë këtu nëntë “Topa të Artë”.

I pyetur se kush do të dominojë në futboll kur ai dhe Messi të mos jenë më, Cristiano ka dhënë disa emra.

“Asensio, Neymar, Mbappé, Dembélé, Hazard, Rashford… Ka disa lojtarë që janë shumë të mirë”, u përgjigj Ronaldo.

Ronaldo fitoi çmimin e më të mirit nga UEFA për herë të tretë në karrierë, më shumë se çdo lojtarë tjetër, duke lënë prapa Leo Messin me dy çmime të tilla.