Ka kaluar vetëm pak kohë që kur Rita Ora publikoi këngën e saj më të fundit “Your Song” e cila korri shumë sukses.

Por tashmë ajo ka vendosur të sjellë një hit të ri.

Rita shquhet se bën bashkëpunime shumë të sukseshme dhe këtë herë ka zgjedhur një Dj shumë të famshëm dhe të talentuar, Avicii.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ylli shqiptar përmes një video që ka publikuar në profilin e saj në Instagram.

“Lonely Together”, titullohet kënga më e re nga Rita.

“Më në fund po vjen. Faleminderit Avicii që po më merr në këtë rrugëtim mahnitës. Është himni im i verës! Mezi pres që ta dëgjoni të gjithë!