Rita Ora duket se pas një pauze disavjeçare po rikthehet fuqishëm me projekte të reja.

Javë më parë solli këngën më të re të titulluar “Your Song”, i cili deri më tani është shikuar mbi 11 milionë herë në YouTube.

Por, këngëtarja shqiptare ka paralajmëruar se një këngë në albumin e saj të ri do të jetë në bashkëpunim me shoqen e saj Charli XCX.

“Krejt kishte të bënte për lirinë”, ka thënë Rita, e cila shtoi se kur shkoi në shtëpi për të shkruar rreth të kaluarës, lidhjeve të mëparshme dhe për të kaluarën.

Bashkëpunimi i dyshes pritet të publikohet në muajin nëntor të këtij viti.