Dhurata Lipovica është një nga modelet e njohura shqiptare.

Bukuroshja ka pozuar për Arton Humollin në një sesion të ri fotografik.

Ajo shhet në një fustan ngjyrë hiri që vë në pah linjat e saj trupore, të cilat ajo ka ditur t’i mbajë në mënyrë perfekte.

Dhurata ka agjencinë e saj të modelimit dhe prej kohësh është e martuar.

Dikur ajo ka qenë modelja më e kërkuar dhe më e shtrenjtë.