Janë rikthyer sërish në modë vathët rrathë që ishin në trend në vitet ’90-2000′. Yjet e njohur botërore, i kanë risjellë edhe një herë në modë, dhe me siguri shumë shpejt edhe vajzat që pëlqejnë modën do vazhdojnë t’i mbajnë sërish. Bella Hadid, Hailey Baldwin, Emily Ratajkowski janë disa nga yjet që frymëzohen nga moda e viteve ’90-të.