Ramos i është bashkuar Aguados dhe Alfaro me më së shumti kartonë të kuq në histori të La Ligas.

Kapiteni dhe Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, e ka nisur sezonin e ri në mënyrën më të keqe, shkruan Gazeta Express.

 31 vjeçari u ndëshkua me karton të kuq në xhiron e parë në La Liga, që ishte i 18’të në karrierë.

Pas këtij kartoni, Ramos i është bashkuar ish mbrojtësit të Sevillas, Pablo Alfaro dhe Xavi Aguado, ish lojtar i Real Zaragozas, si futbollistët me më së shumti kartonë të verdhë në histori të La Ligas.

Në përgjithësi gjatë karrierës me klub dhe Kombëtare, Ramos ka marrë 24 kartonë të verdhë, mbrëmë ishte i 23’ti për klube