Diabeti është një nga sëmundjet më të shpeshta të botës moderne dhe ndikon në aftësinë e trupit ta përpunojë glukozën.

Diabetikët preken nga tipi 2, që do të thotë se trupi i tyre nuk mund ta përdorë insulinën. Shprehitë në ushqime dhe stili i jetës ka ndikim të madh në shëndetin në përgjithësi. përcjell lajmi.net

Disa mjekë besojnë se testet janë mënyra e vetme për diagnostikimin e gjendjes shëndetësore që lidhen me nivelin e sheqerit në gjak dhe shtypjen e gjakut.

Statistikat tregojnë se numri i personave me diabet po rritet në mënyrë të pakontrolluar, ndërsa më i lehtë është shërimi nëse sëmundja dallohet në fazën e hershme.

Nutricistët kanë zbuluar një ilaç që rregullon nivelin e sheqerit në gjak, i cili ka efekt dhe është krejt natyral.

Krejt çfarë ju nevojitet është uthulla, uji dhe veza e zier. Zieni vezën në orët e pasdites dhe e qëroni. Me rrëmojsë ia bëni disa vrima. Në një enë hidhni uthull dhe vezën e futni aty. E lini ashtu gjatë natës.

Mëngjesin tjetër, duhet ta konsumoni atë vezë dhe të pini një gotë ujë. Përsëriteni këtë për çdo mëngjes, e shumë shpejt do ta vëreni se niveli i sheqerit në gjak po normalizohet.

Shëndeti juaj është në duart tuaja. Një vezë në ditë nuk kushton gjë, e juve mundet t’jua shpëtojë jetën.