Nëse jeni duke u përpjekur që të humbisni peshë në zonën e barkut, ky është mëngjesi më i mirë që mund të hani.

Është shumë ushqyese dhe e shëndetshme, sepse përmban të gjitha mineralet dhe vitaminat që ju duhen për të përmirësuar cilësinë e flokëve dhe ngjyrën e lëkurës.Gjithashtu do të rregullojë metabolizmin dhe do të forcojë sistemin tuaj.

 Ky mëngjes i mrekullueshëm do t’ju ndihmojë të eliminoni toksinat nga trupi juaj dhe të pastroni zorrët tuaja.

Përbërësit:5-7 kumbulla;1 filxhan me yogurt pa yndyrnë;1 lugë gjelle me fara liri;2 filxhanë me tërshërë;1 lugë gjelle me pluhur kakao;Përgatitja:Bëjeni mëngjesin tuaj gati që në mbrëmje, me qëllim që ta shijoni në mëngjes. Fillimisht zieni kumbullat në 100 ml ujë për 10-15 minuta. Ndërkohë vendosni kakaon, farat e lirit dhe tërshërën në një enë tjetër. Hidhni kosin dhe përziejini mirë. Hidhni kumbullat në blender dhe më pas shtojani ato përzierjes. Kaq ishte! Ju bëftë mirë!