Tottenhami ka befasuar të gjithë pasi ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 në miqësore përballë Juventusit.

Golat për britanikët i shënuan (Kane 10’) dhe Christian Eriksen (52’),

Për të theksuar është fakti që për “Zonjën e Vjetër” luanin të gjithë ‘yjet’ e saj si: Higuain, Costa, Dybala, Mandzukic etj.

Global