Blaise Matuidi ka arritur në Torino për të kryer testet mjekësore

Mesfushori francez i PSG-së, Blaise Matuidi ka arritur në Torino, ku do të kryej testet mjekësore në Juventus dhe më pas do të nënshkruajë kontratë afatgjate.

Lojtari Juventusit i ka kushtuar 20 milionë euro, plus pesë të tjera bonuse, në varësi të sukseseve.

“Kemi një të ri në Torino”, shkruan faqja e Juventusit.

Matuidi do të jetë një përforcim i madh për Juventusin dhe pritet të përbëjë një tandem të fortë me Khedira, Pjanic dhe Marchisio