Pas largimit të Neymarit, një tjetër lojtar pritet të largohet nga Barcelona, duke para raportet e tij shumë të mira me ish trajnerin e tij Pepe Guardiola.

Raportimet nga Spanja po lidhin Manchester Cityn me një lëvizje për mesfushorin e Barcelonës, Sergio Busquets.

Busquets së pari hyri në ekipin e Barçës nën drejtuesin Pep Guardiola dhe Guardiola beson se spanjolli mund të jetë i hapur për një lëvizje pasi kaloi gjithë karrierën e tij deri tani në kampin Nou,.

29-vjeçari ka fituar dy Liga e Kampionesh, gjashtë tituj të La Ligës, Kupën e Botës dhe Kampionatin Europian dhe kështu do të pëqente një eksperiencë të re në nivel të larta. Guardiola dëshiron të ndërtojë një ekip që mund të dominojë si në futboll anglez ashtu edhe në atë europian.